Marko Perkiö on Vuoden tekijä!
Itä-Helsingin Kiekko ryJulkaistu: 11.11.2023 22.06

Marko Perkiö on Vuoden tekijä!

Jääkiekkoliitto palkitsi Karjala-turnauksen yhteydessä ansioituneet, jääkiekon hyväksi töitä tehneet seuratoimijat Vuoden tekijät -palkinnolla. IHK:n vuoden tekijä on Marko Perkiö!

Marko on toiminut vuodesta 2014 alkaneeseen syksyyn asti seuran valmennuspäällikkönä ja kiekkokoulun rehtorina. Marko on kehittänyt IHK:n valmennustoimintaa ja tehnyt jäätason töitä, varsinkin kiekkokoulun rehtorin toimessa.

Kaikki jotka ovat nähneet Markon kiekkokoulussa, voivat allekirjoittaa palkitsemisen perustelut: "Marko on tehnyt pitkään seuralle arvokasta työtä valmennuspäällikkönä ja kiekkokoulujen rehtorina. Vuoden tekijäksi valinta perustuu nyt erityisesti kiekkokoulujen ansiokkaaseen kehittämiseen ja vetämiseen. Leijonakiekkokoulussa lasten ja Markon yhteyden näkee kauas. Aikuisten kiekkokoulussa ote on toisenlainen, mutta vaikutus taas sama. Aikuisten kiekkokoulukonseptia Marko on vienyt myös seuran rajojen ulkopuolelle."

Lisätietoja ja kaikki Etelän -alueen palkitut.

IHK onnittelee Markoa tunnustuksesta ja kiittää seuran eteen tehdystä työstä!

Stadilainen jääkiekkoseura vuodesta 1974

Malmin Jäähalli - Talttakuja 6, Helsinki